Haber Detayı
15 Temmuz 2009 - Çarşamba 00:00
 
Başkanlara suç duyurusu
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 29 Martta görevi sona eren Gebze, Çayırova, Dilovası ve Tavşancıl eski belediye başkanları ile Darıca belediye başkanı Şükrü Karabacak hakkında kaçak ve imara aykırı yapılara göz yumdukları gerekçesiyle
GÜNCEL Haberi
Başkanlara suç duyurusu

Kocaeli Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.


Büyükşehir Belediyesi, kaçak ve imara aykırı yapılara göz yumdukları gerekçesiyle belediye başkanları hakkında Kocaeli Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu ileri sürüldü. Başkanlar, kaçak ve imara aykırı yapılara göz yummakla suçlanıyorlar.


 İFADE VERECEKLER


 Kaçak ve imara aykırı yapılara göz yumdukları Büyükşehir Belediyesi’nce tespit edilen belediye başkanları hakkında Kocaeli Valiliği’nin soruşturma izni verdiği belirtiliyor. Aralarında Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile Gebze eski belediye başkanı İbrahim Pehlivan, Çayırova eski Belediye Başkanı Dr. Ekrem Faruk Taşçı, Dilovası  eski Belediye Başkanı Musa Kahraman ile Tavşancıl eski belediye başkanı Eşref Öner’inde bulunduğu 18 başkan önümüzdeki günlerde valilik ve savcılığa ifade verecek.


 148 KAÇAK YAPI


 Büyükşehir Belediyesi, kısa adı KUTAS olan Kocaeli Uydu Takip Sistemi ile bin 236 kaçak ve imara aykırı binayı tespit ederken, 148’i hakkında yasal işlem başlattı. Haklarında yasal işlem yapılan kaçak binaların ilçelere göre dağılımı şöyle; Başiskele 3, Çayırova 1, Darıca 9, Derince 1, Dilovası 4, Gebze 29, Gölcük 4, İzmit 46, Kandıra 6, Karamürsel 6, Kartepe 33, Körfez 2.


 75 BÜROKRAT VAR


 Kaçak ve imara aykırı yapılara göz yumdukları gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi’nce suç duyurusunda bulunulan belediye başkanlarının yanı sıra bürokratların da olduğu öğrenildi. Kocaeli Valiliği’nce soruşturma izni verilen bürokratlar arasında belediye başkan yardımcıları, imar ve zabıta müdürlerinin de olduğu ifade ediliyor.

 
 
Gebze Gazetesi
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: başkanlara, suç, duyurusu
Yorumlar
Haber Yazılımı