Haber Detayı
24 Temmuz 2009 - Cuma 00:00
 
BAYANLARA MESLEK KURSU
Dilovası Belediyesi, Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü ve Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu ile ortaklaşa bayanları meslek sahibi yapmak için 4 ayrı dalda kurs açacak.Bayan kursiyerlere günlük 15,00 TL ücret ödenecek
GÜNCEL Haberi
BAYANLARA MESLEK KURSU

 

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, ilçedeki işsizlik sorununa çözüm bulmak için harekete geçti. Dilovası’ndaki işsizlik oranını asgariye indirmek için çok önemli bir projenin startını veren Dilovası Belediyesi, Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü ve Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu ile ortaklaşa bayanları meslek sahibi yapmak için 4 ayrı dalda kurs açacak.

 

İLK TOPLANTI YAPILDI

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, bayanlara yönelik kurslarla ilgili İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Öztekin Kaşukçi ve Kocaeli Kadın Girişimciler kurulu yetkilileri bir araya geldi.

Yönetici Asistanlığı, Hasta ve Özürlü Bakımı , Evde Çıcuk Bakımı, Ev ve Büro temizliği olmak üzere 4 dalda kurs açılmasına karar verildi.
 
Kayıtlar 31 Temmuz 13 Ağustos tarihleri arası Dilovası Belediyesine şahsen yapılacak
 
Kurslar  verilecek Okullara
Dilovası Çok Programlı Lise,
Dilovası İlköğretim Okulu
Tavşancıl Marshall Lisesi

 

KAYITLAR DİLOVASI BELEDİYESİ’NDE

 

Üç okulda verilecek kurs ön kayıtları Dilovası Belediyesi’ne yapılacak. Bayan kursiyerlere günlük 15,00 TL ücret ödenecek. Kursu başarı ile sertifika verilecek. Dilovası’ndaki bayanları meslek sahibi yapacak kurs ilçede büyük heyecan yarattı.

 

BAŞKAN MUHTARLARA ANLATTI

Dilovası’ndaki işsizlik sorunu çözmek için yoğun çaba sarf eden Belediye Başkanı Cemil Yaman, kursla ilgili ilk bilgiliyi muhtarlara verdi.11 Mahalle muhtarıyla bir araya gelen Başkan Yaman, kursla ilgili detaylı bilgiler aktardığı muhtarlardan bu konuda mahallelerindeki bayanları bilgilendirip kurslara katılmalarını ve meslek sahibi olmalarını istedi.

 

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: bayanlara, meslek, kursu
Yorumlar
Haber Yazılımı