Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 22:45
 
Belediyeden 20 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı
Zeytinburnu’nda okula başlayan 20 bin ilkokul öğrencisine ˮKırtasiye Yardımıˮ projesi kapsamında 30 liralık kırtasiye çeki ve defter hediye edildi.
EĞİTİM Haberi
Belediyeden 20 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı

 1, 2, 3 ve 4ʹüncü sınıf öğrencilerinin tamamını kapsayan uygulamada Zeytinburnu Belediyesi, öğrencilerin kırtasiye masraflarına destek olmayı amaçlıyor. 

 

AİLELERİN YÜZÜ GÜLÜYOR 

 

Her gün farklı okullarda 30 liralık kırtasiye çekinin ve defterlerin dağıtıldığı projede öğrencilere verilen çeklerin üzerinde öğrenci adına düzenlenen seri numaralar yer alıyor. Üzerlerindeki seri numaralar sayesinde ilçedeki anlaşmalı kırtasiyelere kimlikleriyle birlikte giden öğrenciler, kuponların geçerli olduğu kırtasiyelerden belirtilen miktarda alışveriş yapabiliyor. Velilerin yüzünü güldüren uygulamadan en çok da dar gelirli aileler memnun. 

 

“20 BİN ÖĞRENCİYE BU ÇEKLERDEN DAĞITILACAK” 

 

Hediye çekini 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıfta okuyan ilkokul öğrencilerinin tamamına verdiklerini belirten Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nde görevli Sosyolog Melike Aygün, “Zeytinburnu ilçesinde toplam 14 okul var. Şu an 7 okulda dağıtımı tamamladık. Önümüzdeki hafta içinde tüm okulları bitirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 20 bin öğrenciye bu çeklerden dağıtılacak. Çeklerin üzerinde anlaşmalı olan kırtasiyelerin isimleri yazıyor. Öğrenciler aldıkları çekle, ebeveynleriyle birlikte kırtasiyeye gidip istediği araç ve gereçleri alabiliyor. Çeklerimizi dağıtırken hiçbir ayrım yapmıyoruz. 2015 yılından beri yapılan uygulama ile bugüne kadar binlerce öğrencimize hediye çeki dağıttık. Konuyla ilgili olumlu sonuçlar alınca devamını getirmek istedik. Amaç, hem eğitime destek sağlamak hem de dar gelirli ailelere bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışmak.” dedi. Hediye çekiyle ne alacağına kararlaştırmaya çalışan 4’üncü sınıf öğrencisi Kerim Gülyemez, “Aslında evde bir liste yaptım. Silgi, kalemtıraş ve kuru boyam yok onları alacağım. Artanıyla da diğer eksiklerime belirleyip annemle birlikte alacağım.” şeklinde konuştu.  

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: Belediyeden, 20, Bin, Öğrenciye, Kırtasiye, Yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı