Haber Detayı
28 Temmuz 2009 - Salı 00:00
 
Dilovası Ağrılılar Derneği 1.Olağan Kongresi Yapıldı.
Dilovası Ağrılılar Derneği 26 Temmuz Pazar günü Saat12:00 dernek merkezinde yapıldı. 1.Olağan kongresi kayıtlı üyelerin büyük çoğunluğu iştirak etti.
GÜNCEL Haberi
Dilovası Ağrılılar Derneği 1.Olağan Kongresi Yapıldı.

Dilovası Ağrılılar Derneği 1.Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

 

 

 

Dilovası Ağrılılar Derneği 26 Temmuz Pazar günü Saat12:00 dernek merkezinde yapıldı. 1.Olağan kongreye kayıtlı üyelerin büyük çoğunluğu iştirak etti.

 

Kongre Ömer Yıldırım dışında adayın çıkmaması üzerine tek liste ile yapıldı. Kongreye katılan üyelerin oyları ile Ömer Yıldırım’ın başkanlığı tescillenmiş oldu.

 

Ağrılılar Derneği’nin Yönetim Kurulu Liste Şöyle:

 

Başkan

Ömer Yıldırım

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Mehmet Şahin, Yavuz Yılmaz, Ağabey Algaç, Murat  Dursun, Cihan Akboğa, Nihat Aba

 

Denetleme Kurulu Asil Üyeler

Mustafa Aslankılıç, Kasım Kaya ve Ahmet Kotan

 

Disiplin Kurulu Asil Üyeler:

Alpaslan Artut, Ekrem Paçul, Nihat Kocabay

 

Dernek Başkanı Ömer Yıldırım yaptığı konuşmada; ‘’Derneği çok zor şartlarda büyük özveriyle ve samimiyetle vücuda getirdik, başta kurucu üyeler olmak üzere Dilovası’ndaki hemşerilerimizin de büyük katkıları oldu ve bundan dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim. Bu dernek hepimizin. Faaliyetini devam ettirebilmesi ve ayakta kalabilmesi için bundan sonra da hemşerilerimizin yardımına ihtiyacı olacak. Derneğimize sahip çıkalım.Hemşerilerimiz düğün ve sünnet merasimlerini, benzeri her türlü toplantı ve etkinliklerini burada yapabilirler. Misafirlerini burada ağırlayabilirler. Malum Ramazan ayı yaklaşıyor. İftar programlarınız için derneğimiz çok müsait durumdadır. Ayrıca Ramazan ayında yapacağınız her türlü yardım faaliyetlerini derneğimiz öncülüğünde organize edebiliriz. Bu konuda hemşerilerimizden hassasiyet bekliyoruz.’’ dedi.

 

 

Başkan Ömer Yıldırım ilerisi için çok iyi projelerinin bulunduğunu, bunları gerçekleştirebilmek için Tüm halkımızın destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Dernek olarak Dilovası halkının faydasına olabilecek her türlü faaliyetin içinde yer alacaklarını, başta belediye olmak üzere ilçedeki tüm resmi kurum ve kuruluşların bölge için hayata geçirecekleri projelerde yanlarında yer alacaklarını dile getirdi. Dilovası’nın mevcut sorunlarına çözüm getirmek ve halkımızı bilinçlendirmek amacıyla paneller, sempozyumlar düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Bu anlamda geçtiğimiz günlerde diğer sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek Dilovası Koruma ve Geliştirme Platformu adı altında bir üst oluşum meydana getirdiklerini hatırlattı. 

 

Toplantının kapanışında divan başkanı M. Emin Arslan, kendisini çok güzel Gırar(Ayran çorbası) yaptığını ve tüm üye arkadaşlara en kısa zamanda dernekte Gırar yemeye davet edeceğini açıkladı.

 

Toplantıda derneğin sabit giderlerini karşılayabilmesi için neler yapılabileceği hususunda görüş alışverişi yapıldı.

 
 
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: dilovası, ağrılılar, derneği, 1olağan, kongresi, yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı