Haber Detayı
06 Temmuz 2009 - Pazartesi 00:00
 
Dilovası AK Parti Kaynıyor
Seçim sonrası delegelerin Ak Partiye partiye uğramadığı söyleniyor
GÜNCEL Haberi
Dilovası AK Parti Kaynıyor

Dilovası AK Parti'de 2 adaylı seçimden galip çıkan koltuğuna eçilmiş başkan olarak bir türlü rahat oturamadı.

Seçim sonrasında Dilovası'nda AK Parti'nin borusu öttüğü şu günlerde AK Parti'nin kendi içerisinde bir türlü sukuneti sağlayamadığı konuşuluyor.
 
3 gruba bölündüğü haberlerinin cirit attığı AK Parti'de partinin önde gelenlerinin seçim sonrasında parti binasının yanına bile yaklaşmadığı, özellikle dini ağırlığı olan kesimin İlhan Yıldırım'ı istemediği Yıldırım'ında bu kişilere rest çektiği gelen bilgiler arasında.
 
Yıldırım'ın sukuneti sağlamak için ciddi kişileri aracı olarak soktuğu kardeşi Nihat Yıldırım'ın bile İlhan Yıldırım'a sırt çevirdiği bu nedenle parti içi barışın bir türlü sağlanamadığı konuşuluyor. Özellikle Cemil Yaman'ın Yıldırım'la bir arada görülmemeye özen gösterdiği, Yıldırım'ı belediye ile ilgili çalışmalara davet etmediği gelen bilgiler arasında.
 
Yıldırım'ın seçim akşamı Halit Yaşar ve bir kaç partiliyle özel toplantı yaptığı haberinin duyulmasının ardından partili delegelerinde bundan rahatsız olduğu, Yıldırım taraftarı bir çok delegeninde Yıldırım'a bu konuda sitem ettiği gelen bilgiler arasında.
 
Ak Parti'nin seçim kazanır kazanmaz kendi içerisinde sukuneti sağlayamaması en çok Dilovalılara zarar vereceğe benziyor. Karşılıklı çekişmelerin yaşanması muhtemel gözükürken bu çekişmelerden dolayı Dilovası'nda hizmetin durabileceği hatta Büyükşehir'in yaşanan çatışmadan uzak durmak için belediye ile çalışma görüşmelerinede ara verebileceği konuşulurken, İl yönetiminin Yıldırım'ın ne kadar Aygün'ü
 
 
(haberizmit)
Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: dilovası, ak, parti, kaynıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı