Haber Detayı
18 Temmuz 2009 - Cumartesi 00:00
 
İSU dan Dilovasına 13 milyon TL. yatırım
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı ağırlayan Genel Müdür Bayram, 2004 ile 2008 yılları arasında Dilovası’nda ihale ve kendi imkanları ile gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında bilgiler verdi.
GÜNCEL Haberi
İSU dan Dilovasına 13 milyon TL. yatırım

Genel Müdür İlhan Bayram, 29 Mart Yerel Seçimler sonrası göreve gelen belediye  başkanlarına yönelik bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor. Son olarak Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı ağırlayan Genel  Müdür  Bayram, 2004 ile 2008 yılları arasında Dilovası’nda ihale ve  kendi imkanları ile  gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında  bilgiler verdi.


İSU Yönetim Kurulu Odasında düzenlenen toplantıya Genel Müdür Yardımcıları Dr. Bahattin Yanık, Fatih Yürük ve Nazır Esirci, İçmesuyu Daire Başkanı Nafiz Kızılkaya, Kanalizasyon Daire Başkanı Mustafa Emin Topaloğlu, Mali Hizmetler Daire Başkanı Tahsin Biçer, Abone İşleri Daire Başkanlığından Tahakkuk ve Faturalama Şube Müdürü Ali Sağlık, Dilovası Şube Müdürü Erdal Gültekin ile Dilovası  Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Dikici ve Fen İşleri Müdürü Erol Karaaytuğ hazır bulundu. 

41 KM. KANALİZASYON HATTI

Başlattıkları altyapı hamlesinde  bölge ayrımı yapmadan çalıştıklarını belirten Genel Müdür Bayram, 2004-2008 yıllarında Dilovası’nda yaklaşık 13 milyon TL yatırım yaptıklarını söyledi. Dilovası İçmesuyu ve kanalizasyon İnşaatı ile Eynerce deresi ıslahı ihaleleri ve  Dilovası Şube Müdürlüğü ekiplerinin  çalışmaları ile bölgeye 74 km uzunluğunda içmesuyu şebekesi, 41 km uzunluğunda kanalizasyon hattı ile 1250 metre uzunluğunda Eynerce deresi ıslahı yaptıklarını belirten Bayram, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) tarafından da arıtma tesisinin tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.

DİLİSKELESİ PROGRAMA ALINDI

İSU Genel Müdürlüğü’nün Dilovası’nda önemli hizmetler yaparak altyapı sorunlarını büyük ölçüde çözdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Cemil Yaman, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin altyapıdaki gururu olan İSU, ilçemizde önemli hizmetler yaptı. Yapılan çalışmalar ile ilçemizin önemli sorunları çözülerek, vatandaşlarımızın sorunları büyük ölçüde giderildi. Diliskelesi Mahallesi’nin içmesuyu şebekesi ile kanalizasyon hatlarının yenilenmesinin 2010 yatırım programına alınması bizleri sevindirdi”diye konuştu.

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: isu, dan, dilovasına, 13, milyon, tl, yatırım
Yorumlar
Haber Yazılımı