Haber Detayı
26 Haziran 2009 - Cuma 00:00
 
Nerelerde Denize Girilebilir
Kocaeli Sağlık Müdürlüğü hangi bölgelerde denize girilebileceğini açıkladı.
GÜNCEL Haberi
Nerelerde Denize Girilebilir

İzmit Körfezi’nin büyük bölümü, aşırı kirli özelliğini koruyor. Sağlık Müdürlüğü, yaz mevsiminin başlaması nedeniyle, İzmit Körfezi ve Kandıra sahillerinden su örnekleri alarak tahlil yaptırdı. Değirmendere’nin doğusunda ve Körfez’in güney sahillerinde su kalitesi çok kötü. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, kirli alanlarda denize girmenin ciddi sağlık riski yaratabileceğini belirtiyorlar.

YÜZÜLEBİLECEK NOKTALAR

Sağlık Müdürlüğü’nün analiz sonuçlarına göre Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı, Ereğli, Karamürsel Tabakhane Plajı, Ankara Evleri, Kolaylı Siteleri bölgesinde denize girilebilir. Ayrıca Darıca Barış Halk Plajı, Gebze Muallimköy ve Tavşancıl Sahili, nispeten temiz çıkan bölgeler.

KARADENİZ’DE RİSK YOK

Hala evsel arıtma tesisleri tamamlanmamış olmasına rağmen, ilimizin Karadeniz sahillerinde Bağırganlı, Kefken, Kovanağzı, Kumcağız, Sarısu, Seyrek, Cebeci ve Kerpe sahilleri yüzmeye elverişli. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Karadeniz kıyılarında Cebeci ve Kerpe’nin, Darıca’da Bayramoğlu Halk Plajı’nın, Gebze’de Tübitak MAM Plajının Mavi Bayrak Projesi kapsamında izlendiğini de açıkladılar.

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: nerelerde, denize, girilebilir
Yorumlar
Haber Yazılımı