Haber Detayı
09 Temmuz 2009 - Perşembe 00:00
 
YAMAN TEK BİR HEDEFİM VAR
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Benim tek bir derdim ve tek bir hedefim var. O da yaşanabilir bir Dilovası imar etmek dedi
GÜNCEL Haberi
YAMAN TEK BİR HEDEFİM VAR

Dilovası Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye başkanı Cemil Yaman Başkanlığında gerçekleşen toplantıya izinli olan İrfan Çilek dışında tüm meclis katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye başkanı Cemil Yaman, Dilovası’nın sorunlarını çözmek için  gayret ettiklerini ancak vatandaşların diğer kamu kurumlarından olan taleplerini de belediyeye ilettiklerini ve bunu da  anlayışla karşıladıklarını söyledi.

 

Sorunların ve işsizliğin çözümü için çözüm masası kuracaklarını ifade eden Cemil Yaman, “Benim tek bir derdim ve tek bir hedefim  var o da yaşanabilir bir Dilovası imar etmek.

 

Bunun dışında da başka bir davam veya hesabım yok. Bizim b planımızda yok. Tek bir planımız var 2009 ve 2014 yılı arasında yaşana bilir bir kent  kurmak.”dedi

 

Yaman, Kocaeli büyük şehir belediyesinin 2009 ve 2014 yılı stratejik planlamasında Dilovasına yapılacak hizmetlerle ilgili görüşmeler ve çalışmanın sürdüğünü sözlerine ekledi.

 

Başkan Yamanın açılış konuşmasının ardından gündeme gündemdeki maddeler görüşüldü.

 

Toplantıda,  Dilovası ilçe sınırlarındaki, 92 Ada, 2 ve 122 Ada, 1 ve 2 nolu Parseller Belediye Hizmet Alanı, Park ve Karakol Alanından, yönetim merkezi alanına dönüştürülmesi için hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve Plan İzah Raporunun 3194 sayılı İmar Kanununun 8. Maddesine istinaden onaylanmasına oybirliğiyle karar verildi.

 

Dilovası’nda G23a 21b 1c Pafta, 73 Ada, 6 nolu Parselin Konut ve Ticaret alanından, Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanına dönüştürülmesi ile ilgili talep İmar Komisyonuna havale edildi.

 

5747 sayılı Yasa ile İlçe olan Belediyemizin C-6 grubunda yer alması nedeniyle yeni oluşan Norm Kadro cetvellerinden Memur Dolu Kadro Değişikliğinin ekli cetvellerde yazılı olduğu şekilde kabul edilmesi kararlaştırıldı

 

Belediye hizmet binasının alt kısmındaki Gebze Asayiş ve Trafik hizmetlerini Destekleme ve Yardım Derneğine ait 122 Ada, 2 nolu parselin belediye devrinin yapıldığı toplantıda belediye meclisinin tatil ayı Ağustos olarak belirlendi.

Kaynak: (H.D.) - Haber Dilovası Editör:
Etiketler: yaman, tek, bir, hedefim, var
Yorumlar
Haber Yazılımı